Halle için Tavsiyeler

Halle an der Saale… Kursun burada olduğunu duyunca araştırmaya koyulmuş, yeterince bilgi bulamamış olabilirsiniz. Geçen yaz bu kursu deneyimleyen biri olarak size elimden geldiğince birkaç küçük tavsiye vereceğim. 11 Temmuz Çarşamba günü size şehir turu yaptırılacak, dolayısıyla şehirle ilgili vereceğim bilgiler yapılacak bu şehir turunun kapsamına girmeyecek şekilde çok kısa olacak:

1) Halloren

“Alman çikolatası” deyince akla hemen gelecek bir tada sahip bu çikolata. Almanya’nın en eski çikolata fabrikasına sahip firma olan Halloren tarafından üretilir ve fabrikası Halle’de bulunur. Yiyebildiğiniz kadar yemeniz tavsiye edilir!

Bir başka katılımcının konudaki fikirleri[1]: Tabi ki de ulaşılabilir mesafenizde bir Halloren fakrika satış mağazası bulacaksınız. Ancak genel olarak ürünlerin, özellikle de farklı aromalı ve resimdeki gibi paketli olanların fiyat olarak çok daha ucuz olduğunu söylemek mümkün değil. Yine de poşetlerde satılan versiyonları fabrika satış mağazası konseptine uygun ücrette olacaktır.

2) Wer ist das?

Bez çantalarda, kartpostallarda, kupalarda, hatta yelpazelerde… Meydanda heykeli olan bu adam da kim? Şehir turunda öğreneceksiniz.

3) Peißnitzinsel

Yürüyüş yapabileceğiniz, bisiklet sürebileceğiniz, güzel kafelerinde bir şeyler yiyip içebileceğiniz, Saale nehri üzerinde tekne turu yapabileceğiniz veya sadece doğanın tadını çıkarabileceğiniz harika bir yer. Kalacağınız yere ve üniversiteye yürüyüş mesafesinde olması ile de konumu açısından oldukça avantajlı.


[1] Bu kullanımdan sonra BKKF şekilden kısaltılacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir