Hakkımızda

Fotoğraf tau_hukuk instagram hesabından alınmıştır.

 

Kulübümüzün kuruluşundan, yani 2016 senesinin kasım ayının son günlerinden beri en çok sorulan sorulardan birisi, ”Pro-Bono”  kelimesinin anlamına yönelik oldu. Sorulmuş olmasının mutluluğuyla her zaman en doğru cevabı oluşturmaya çalıştık.

    Pro-Bono, Latince “toplumun iyiliği için, toplum yararına” anlamında kullanılan bir hukuk terimi olup genellikle ücret alınmadan, gönüllü olarak yapılan işleri ifade etmektedir. Bizler de gönüllü olarak hareket edecek olmanın yanı sıra hukuk bilincini topluma gücümüz yettiğince benimsetmeye çalışacağımızdan yola çıkarak bu ismi benimsedik.

    Bir çok hedefi olan kulübümüzün ismi kadar algısı da hukukla sınırlı olmayıp, çeşitli alanlarda görev alan arkadaşlarımızın ve üyelerimizin çeşitli fakültelerden birleşerek kulübümüze renk katmaları bizler için önemlidir, sevindiricidir. Hayallerimizin büyüklüğünü gerçeğin keskinliğine dönüştüreceğimize inanıyoruz.

Kulübümüzün en önemli özelliği ise her ne kadar kâğıt üzerinde yalnızca “bir kişi” başkan sıfatına sahip olsa da asıl olan “herkesin” bu kulübün başkanı olduğu anlayışıdır. Bu özelliğimizle her daim birlikte çalışmakta ve gençliğin, hukukçuluğun en verimli çağlarında elimizden geleni bir hukuk kulübü olarak yapmaya özen göstermekteyiz.

Yoğun taleple, hızla büyüyen ailemiz çalışmaktan ve yorulmaktan asla korkmamakta ve hedeflerine emin adımlarla yürümektedir ve yürüyecektir.

Biliyoruz ki bizler bir gelenek ateşinin ilk kıvılcımı olan öncüleriyiz…

Bizleri takip edip, ailemize katılmanızdan dolayı mutlu olacağımızı belirtir, iletişimimizi heyecanla bekleriz.