Merhabalar!

Bazen sadece sokakların arşınlarının arasına gizli, yalın ayaklı kış çocuklarını düşünüyoruz. Bazen dedik ya az evvel, ne yazık ki bazen… Bu “bazen”leri bir nebze çoğaltabilmek umuduyla kalpten bir çaba ile çocuklarımızla bir araya gelmekten mutluluk duyduğumuzu belirtmeliyiz.

Umut yalnızca fakirin değil insanlığın ekmeğidir ki büyük gönüllü, küçük ayaklı, küçük insanlarımız ile hakları konusunda birlikte düşüncelerimizin kapılarını dostane bir şekilde çalıyoruz. Kim bilir; belki biri açar da kapıyı, buyur eder bizleri içeri. Ayrıca emeklerimizin ve çalışmalarımızın somut bir ödülü mahiyetinde süreli ve basılı bir yayın düşüncemizi, belki şimdiki imkansızlıklarımızı zorlamamak ve kendimizi bu temeli yürütebileceğimize dair denememizi de sağlaması adına az riskli bir yöntem olan online platform, e-dergi oluşumuyla başlatmak isteğimizi de dile getirdik.

Evren Bey, bizim kolaycı yaklaşımımızın aksine inovatif ve çokta yerinde bir anlayışla günümüzdeki klasik ve sosyal medya kıyasını da dikkate almamızı sağladı. Aslında bir blogun, bize dair her şeyin arşivlenebileceği bir web sitesi olması hususunun yanı sıra daha etkili bir ürün, daha geniş bir kitleye ulaşabileceğimiz bir iletişim kaynağı olacağı Evren Bey tarafından bizlere önemle vurgulandı.

Bu yazı, blogumuz adına hiçbir destekten kaçınmayacağını garanti eden Evren Bey’in ve kulübümüze desteklerini her aşamada belirten sevgili Kunig Hocamızın da tavsiyelerinin gerçekleşmesi adına ilk somut örneğimizdir. Geçmişte 17 ayrı gazeteyi okuyup tasnifleyen, arşivleyen gazetecilerin günümüzde sadece sosyal medya takibiyle her konudan haberdar olduklarını dile getirmeleri, daha pratik, ulaşılabilir ve etkileşimli bir trende evrilen günümüzde, bizlere arayışında olduğumuz kalıcılığın yönlendirmesi olmuştur.

Bireysel ilgilerimize ve hikâyelerimize de değer verdiğini bize hissettiren Evren Bey’le, hukukun canlı bir varlık oluşu ve yeni gelişen hukuk alanlarının adına da bir beyin fırtınası yaparak hatıramızın fotoğrafını çektirdik ve o günlük Türkiye Hukuk’a veda ettik. Yazımız, umarız final döneminin yaklaşmasıyla, doldurduğumuz kütüphanelerde nefes almanızı ve motive olmanızı sağlar. Biz yazdık, ancak okumanız da yazdığımız kadar zaman almasın diye şimdilik size de veda ediyoruz. Ancak yürüttüğümüz her faaliyette olduğu gibi sizlerin de bloğumuz ve çalışmalarımız hakkındaki öneri, olumlu ve olumsuz eleştirileriniz gerekli, önemlidir; çünkü bu kulüp sizlerin eseridir.

Yazar: amicus curiae

Yazar: compos mentis

BLOG içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir